Zastosowanie barier drogowych, chodnikowych, mostowych

Niezbędnym elementem infrastruktury drogowej, są bariery drogowe- zwane także chodnikowymi . Bariery drogowe eliminują zagrożenia i zapewniają bezpieczeństwo pieszym, gdyż uniemożliwiają przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych. Bariery wykorzystywane są przede wszystkim do zabezpieczenia chodników i ścieżek rowerowych. Znajdują się również przy szkołach i przedszkolach, by chronić dzieci przed wtargnięciem na jezdnię. Warto podkreślić, ze bariery znajdują swoje zastosowanie przy ostrych zakrętach, przejściach dla pieszych czy innych newralgicznych miejscach.

Bariery mostowe, mają funkcję ochrony pieszych lub innych uczestników ruchu przed upadkiem z wysokości. W naszej ofercie znajdują się bariery mostowe tworzone z płaskowników, w wersji do wbetonowania lub na stopie.

Bariery drogowe powinny być dobrze widoczne, trwałe i wykonane zgodnie z normą PN-EN 1317

Produkowane przez nas bariery wyróżniają się wysoką wytrzymałością i trwałością. Warstwa ochronna cynku lub farby sprawia iż są odporne na działania niesprzyjających warunków pogodowych. Ponadto bariery wykonywane są z najwyższej jakości stali co wpływa na wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantujemy estetyczne i wysokiej jakości wykonanie.